Schema
Program: THDTB18h, Datateknik och Mobil IT: Högskoleingenjörsutbildning, 180 hp Program, 100% dagtid Malmö
Datum: 2019-03-20 - 2019-09-19
 
Utskrivet: 2019-03-20 02:13:16
Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder
  Dag Datum
Start-Slut
Kurs.grp Grupp Sign Lokal Hjälpm. Moment
Uppdat.
 
Vecka 12, 2019
 Ons20 Mar08:15-12:00 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8647, TSROAXG8:405 Redovisning gruppuppgift2019-01-18
   13:15-15:00 TS - Datavetenskap DatavetenskapAC8293NI:A0502 Programråd2019-03-18
 Tor21 Mar10:15-12:00 Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, TSIVKRNI:A0602 Lab 6 - Application Level Service Workshop2019-01-08
   13:15-17:00 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8647, TSROAXG8:405 Redovisning gruppuppgift2019-01-18
 
Vecka 13, 2019
AMån25 Mar08:15-12:15 Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, TSIVKRG8:Tentamen, G8:Tentamen 2 Salstentamen ordinarie tillfälle
Tentamen del 1 och 2, provkod 1501 och 1502
2019-03-19
   13:15-17:00 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:405 Restredovsining2018-10-29
 Tis26 Mar13:15-17:00 Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, TSIVKROR:A330, OR:A331 Restlab2019-01-08
ATor28 Mar14:15-19:15 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8647, TSROAXG8:Tentamen Salstentamen ordinarie tillfälle 15012019-01-18
 
Vecka 14, 2019
 Mån1 Apr13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Introduktion,föreläsning2018-11-02
 Tis2 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Föreläsning2018-11-02
 Ons3 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Föreläsning2018-11-02
 Tor4 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Föreläsning2018-11-02
 
Vecka 15, 2019
 Mån8 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0513 Föreläsning2018-11-12
 Tis9 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0502 Föreläsning2018-11-02
 Ons10 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Föreläsning2018-11-12
 Tor11 Apr10:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0602 Föreläsning2018-11-02
 
Vecka 16, 2019
 Tor18 Apr13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
 
Vecka 17, 2019
ATis23 Apr14:15-18:15 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293G8:Tentamen Salstentamen ordinarie tillfälle 18042018-11-07
 Tor25 Apr13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
 Fre26 Apr08:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293, TSROAXOR:A330 Redovisning sprint 12018-11-02
 
Vecka 18, 2019
 Tis30 Apr08:15-12:00 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:408, G8:423 Restredovisning2019-03-07
 Tor2 Maj13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
ALör4 Maj09:15-14:15 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8647, TSROAXG8:Tentamen Salstentamen omtentamen 1 15012019-01-18
 
Vecka 19, 2019
 Tor9 Maj13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
 
Vecka 20, 2019
 Tor16 Maj13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
 Fre17 Maj08:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293, TSROAXOR:A330 Redovisning sprint 22018-11-02
 
Vecka 21, 2019
 Tor23 Maj13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0405, NI:C0401, NI:C0402 Grupphandledning2018-11-02
 Fre24 Maj08:15-17:00 Medieteknik: Examensarbete (magister), 30 hp Kurs inom program, 100% dagtid, Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid, Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, AG6236, AH6942, TSANTI, TSJEER, TSKRAL, TSOLLI, TSROAX, TSZAGHNI:A0500A, NI:A0500B, NI:A0500V, NI:A0506, NI:A0606 Demodag2019-01-17
 
Vecka 22, 2019
 Ons29 Maj13:15-15:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293NI:A0404, NI:A0405, NI:C0305 Grupphandledning2018-11-02
 
Vecka 23, 2019
 Ons5 Jun08:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293, TSROAXOR:A330, OR:E336 Redovisning sprint 3/Examination2018-11-02
 
Vecka 24, 2019
AMån10 Jun08:15-12:15 Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, TSIVKR  Salstentamen omtentamen 1
Tentamen del 1 och 2, provkod 1501 och 1502
2019-01-08
AOns12 Jun14:15-18:15 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293G8:Tentamen Salstentamen omtentamen 1 18042018-11-07
 
Vecka 33, 2019
AOns14 Aug08:15-12:15 Objektorienterad programmering, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2, Tentamen A, Provkod 16012018-08-20
   13:15-15:00 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:405 Restredovisning2019-03-07
ATor15 Aug14:15-19:15 Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8647, TSROAXG8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2 15012019-01-18
AFre16 Aug08:15-12:15 Objektorienterad programmering, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2, Tentamen B, Provkod 16022018-08-20
 
Vecka 34, 2019
ATis20 Aug14:15-18:15 Datateknik, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293G8:Tentamen Tentamen Elektronik (1401) Omtentamen 22018-08-20
AOns21 Aug08:15-12:15 Objektorienterad programmering, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid TSROAXG8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2, Tentamen C, Provkod 1602
2018-08-20
A  14:15-18:15 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC8293G8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2 18042018-11-07
ATor22 Aug14:15-18:15 Datateknik, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293G8:Tentamen Tentamen Inbyggda system (1403) Omtentamen 22018-08-20
AFre23 Aug08:15-12:15 Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid AC8293, TSIVKR  Salstentamen omtentamen 2
Tentamen del 1 och 2, provkod 1501 och 1502
2019-01-08

Bokningstyper  
Förkortning Namn
A Aktivitetstillfällen

Signaturer  
Sign Förnamn Efternamn Fritext
AC8293 Magnus Krampell  
AC8647 Johan Holmberg  
AG6236 Suzan Boztepe  
AH6942 Dipak Surie  
TSANTI Anton Tibblin  
TSIVKR Ivan Kruzela  
TSJEER Jeanette Eriksson  
TSKRAL Kristina Allder  
TSOLLI Olle Lindeberg  
TSROAX Rolf Axelsson  
TSZAGH Zahra Ghaffari  

Lokaler  
Id Namn Våning Hus Antal platser Karta Mazemap
G8:405 Datorsal (20 datorer) 4   40 G8 G8:405
G8:408 Datorsal (20 datorer) 4   40 G8 G8:408
G8:423 Datorsal (20 datorer) 4   40 G8 G8:423
G8:Tentamen Tentamensal 3 Gäddan 8 108 G8 G8:Tentamen
G8:Tentamen 2 Lokalanvisning i Atriet 0   0 G8 G8:Tentamen 2
NI:A0404 Grupprum 4 Niagara 10 NI NI:A0404
NI:A0405 Grupprum 4 Niagara 10 NI NI:A0405
NI:A0500A Utställningsyta A 5 Niagara 0 NI NI:A0500A
NI:A0500B Utställningsyta B 5 Niagara 0 NI NI:A0500B
NI:A0500V Utställningsyta vägg 5 NIagara 0 NI NI:A0500V
NI:A0502 Lärosal 5 Niagara 30 NI NI:A0502
NI:A0506 Lärosal 5 Niagara 60 NI NI:A0506
NI:A0513 Lärosal 5 Niagara 30 NI NI:A0513
NI:A0602 Lärosal 6 Niagara 30 NI NI:A0602
NI:A0606 Lärosal 6 Niagara 60 NI NI:A0606
NI:C0305 Grupprum 3 Niagara 10 NI NI:C0305
NI:C0401 Grupprum 4 Niagara 10 NI NI:C0401
NI:C0402 Grupprum 4 Niagara 10 NI NI:C0402
OR:A330 Elektroniklabb - TS 3 Orkanen 24 OR OR:A330
OR:A331 Elektroniklabb - TS 3 Orkanen 24 OR OR:A331
OR:E336 Grupprum 3 Orkanen 12 OR OR:E336

Kurser  
Id Kursnamn
DA215A-20182-TS111- Datateknik, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA216A-20191-TS112- Dator- och internetteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA336A-20191-TS033- Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA339A-20182-88037- Objektorienterad programmering, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA343A-20191-TS034- Objektorienterad programutveckling, trådar och datakommunikation, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA393A-20191-TS113- Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid
ME620A-20191-TS023- Medieteknik: Examensarbete (magister), 30 hp Kurs inom program, 100% dagtid
TS - Datavetenskap TS - Datavetenskap

Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder