Schema
Program: LGLFO18vFLEX, Förskollärarutbildning, 210 hp Flexibel variant, 210 hp Program, 100% dagtid Malmö
Datum: 2019-07-18 - 2020-01-17
 
Utskrivet: 2019-07-18 03:07:47
Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder
  Dag Datum
Start-Slut
Kurs.grp Grupp Sign Lokal Hjälpm. Moment
Uppdat.
 
Vecka 33, 2019
 Fre16 Aug23:58-23:59 Barndom och lärande: Matematik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC1287, LF08809  Omtentamenstillfälle 12019-03-25
 
Vecka 36, 2019
 Mån2 Sep09:15-12:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid  G8:525 Intro samt Föreläsning 1 2019-06-17
   13:15-15:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid LUKRLUG8:104 Föreläsning 22019-06-17
   15:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidBM09K1944G8:508 Basgruppsseminarie Basgrupp B2019-06-17
   15:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidALULIPAG8:507 Basgruppsseminarie Basgrupp A2019-06-17
 Tis3 Sep09:15-12:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid LUPITHKL:5690 Föreläsning 32019-06-17
   13:15-16:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidALULIPAAS:U208 Basgruppsseminarium Basgrupp A2019-06-12
   13:15-16:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidBM09K1944AS:U317 Basgruppsseminarium Basgrupp B2019-06-12
 
Vecka 38, 2019
 Ons18 Sep09:15-12:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:B423 Arbete i arbetslag inför examination2019-06-17
   13:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidBM09K1944OR:C477 Examination, prov 1
Basgrupp B
2019-06-17
   13:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidALULIPAOR:F416 Examination, prov 1
Basgrupp A
2019-06-17
 Tor19 Sep09:15-12:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:B423 Föreläsning 4
Joakim Axelsson
2019-06-17
   13:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid M09K1944G8:107 Föreläsning 42019-06-17
 
Vecka 41, 2019
 Mån7 Okt08:15-12:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C477, OR:E477 Arbete i arbetslag inför examination2019-06-17
   13:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidALULIPAOR:E477 Examination, prov 2 Basgrupp A2019-06-17
   13:15-17:00 Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtidBM09K1944OR:C477 Examination, prov 2 Basgrupp B2019-06-17
 
Vecka 42, 2019
 Mån14 Okt09:15-12:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AF3521, LUKANIOR:D328 Kursintroduktion2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AF3521, LUKANIOR:F413 Workshop2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AF3521, LUKANIOR:F103 Workshop2019-05-16
 Tis15 Okt09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid    Exkursion - Beijers park2019-05-16
 
Vecka 45, 2019
 Ons6 Nov09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C127 Luft och vatten F314 SAKNAS 2019-05-16
   09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C477 Examination 12019-05-16
   09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:E477 Examination 12019-05-16
   09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:F416 Examination 12019-05-16
 Tor7 Nov09:15-12:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:D222 Föreläsning2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C402 Workshop2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C127 Workshop2019-05-16
 
Vecka 49, 2019
 Lör7 Dec23:58-23:59 Barndom och lärande: Matematik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid AC1287, LF08809  Omtentamenstillfälle 22019-03-25
 
Vecka 50, 2019
 Tis10 Dec09:15-11:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:D328 Föreläsning2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:D131 Workshop2019-05-16
 Ons11 Dec09:15-12:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:D337 Föreläsning2019-05-16
   13:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:D131 Workshop2019-05-16
 
Vecka 3, 2020
 Tis14 Jan09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:C477 Examination 22019-05-16
   09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  OR:E477 Examination 22019-05-16
   09:15-16:00 Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid  NI:B0317 Examination 22019-05-16

Signaturer  
Sign Förnamn Efternamn Fritext
AC1287 Catrin Stensson  
AF3521 Max Persson  
LF08809 Christina Svensson  
LUKANI Karin Nilsson  
LUKRLU Kristian Lutz  
LULIPA Linda Palla  
LUPITH Pia Thimgren  
M09K1944 Annika Ziegler Kruse  

Lokaler  
Id Namn Våning Hus Antal platser Karta Mazemap
AS:U208 Lärosal 2   30 AS AS:U208
AS:U317 Lärosal 3   30 AS AS:U317
G8:104 Hörsal 1   70 G8 G8:104
G8:107 Hörsal 1   70 G8 G8:107
G8:507 Lärosal 5   40 G8 G8:507
G8:508 Lärosal 5   40 G8 G8:508
G8:525 Lärosal 5 Gäddan 8 60 G8 G8:525
KL:5690 Flipped classroom 5   40 KL KL:5690
NI:B0317 Grupprum 3 Niagara 20 NI NI:B0317
OR:B423 Hörsal 4 Orkanen 80 OR OR:B423
OR:C127 Lärosal 1 Orkanen 56 OR OR:C127
OR:C402 Lärosal 4 Orkanen 52 OR OR:C402
OR:C477 Grupprum 4 Orkanen 20 OR OR:C477
OR:D131 Hörsal 1 Orkanen 200 OR OR:D131
OR:D222 Hörsal 2 Orkanen 80 OR OR:D222
OR:D328 Hörsal 3 Orkanen 80 OR OR:D328
OR:D337 Hörsal 3 Orkanen 80 OR OR:D337
OR:E477 Grupprum 4 Orkanen 22 OR OR:E477
OR:F103 Lärosal 1 Orkanen 60 OR OR:F103
OR:F413 Lärosal 4 Orkanen 40 OR OR:F413
OR:F416 Grupprum 4 Orkanen 20 OR OR:F416

Kurser  
Id Kursnamn
FO215A-20191-L9918- Barndom och lärande: Matematik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid
FO216A-20192-L9920- Barndom och lärande: Naturvetenskap och teknik, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid
UV202A-20192-L9919- Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid
UV202A-20192-L9919-A Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid
UV202A-20192-L9919-B Utveckling, lärande och specialpedagogik, 9 hp Kurs inom program, 100% dagtid

Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder